Business

Marketing oparty na kontach — dlaczego firmy powinny go rozważyć

Marketing oparty na kontach lub ABM istnieje od bardzo dawna, ale dopiero teraz ludzie naprawdę zwracają na niego uwagę i wdrażają go ściślej i bardziej świadomie w ramach swoich kampanii marketingowych. Polega ona na zabraniu zasobów i umieszczeniu ich wszystkich na zestawie docelowych kont na rynku. Strategia biznesowa wykorzystuje kampanie, które zostały spersonalizowane, aby angażować każde konto indywidualnie. Kampanie te są opracowywane na podstawie konkretnych potrzeb i wymagań konta.

visit https://frankiecsproshop.com/

Wiele osób w branży uważa marketing oparty na kontach za rewolucyjny i nowatorski. Dzieje się tak dlatego, że strategia traktuje marketing całościowo, podczas gdy starsze techniki zbyt mocno skupiają się na generowaniu leadów. Kluczowym atrybutem marketingu opartego na kontach jest obstawianie i wykorzystywanie większych kont. Oznacza to, że zamiast spędzać czas w pozornie niekończącej się i męczącej pętli generowania potencjalnych klientów, próbujesz sprzedawać więcej i sprzedawać krzyżowo swoje większe konta, aby uzyskać z nich większą wartość.

Marketing oparty na kontach oferuje korzyści zarówno dla firmy, jak i jej klientów. Jest to również jeden z powodów, dla których ludzie są do niego przywiązani.

1. Spersonalizowane i dostosowane doświadczenie marketingowe.

Lepsze zrozumienie swoich klientów daje przewagę nad konkurencją i pozwala wzmocnić relacje biznesowe z tym klientem. Spersonalizowana kampania marketingowa może prowadzić do lepszej i większej sprzedaży. Dużą częścią marketingu opartego na kontach jest personalizacja technik marketingowych dla większych kont. Poznając oczekiwania, pragnienia i potrzeby klientów, możesz dostosować kampanię marketingową specjalnie do nich i dla nich.

2. Bardziej realistyczne oczekiwania dotyczące zwrotu z inwestycji

Marketing oparty na kontach znany jest z tego, że daje wyższe zwroty niż jakakolwiek inna strategia marketingowa. Oferuje najwyższy zwrot z inwestycji (ROI) niż jakakolwiek inna strategia marketingowa B2B. Nowa strategia zapewnia dokładniejsze pomiary zwrotu z inwestycji, jakiego może oczekiwać firma. Z kolei pozwala firmom lepiej kontrolować, jak ich klienci reagują na określone techniki reklamowe. Oznacza to, że mają większą kontrolę nad tym, które taktyki działają, a także nad tymi, które nie działają.

3. Strategiczne wykorzystanie dostępnych, mniejszych lub ograniczonych zasobów

Podejście do marketingu opartego na kontach koncentruje się na mniejszej liczbie kont w danym momencie. Ponieważ pracują z mniejszą liczbą kont, jest bardziej prawdopodobne, że przeniosą te konta do końcowego procesu sprzedaży. W rzeczywistości przyniesiesz więcej przy mniejszych zasobach. Uwalnia to również zasoby, które były wydawane na kierowanie wieloma firmami. Tak więc firmy, które stosują taktykę marketingową opartą na kontach, mogą wykorzystać te bezpłatne zasoby do wykonania innych zadań i skupienia się na nich.

4. Znacznie skrócić czas sprzedaży

Ponieważ zespoły ds. sprzedaży i marketingu współpracują ze sobą w celu wyrównania i przenoszenia kont w potoku sprzedaży, przekonasz się, że cykl sprzedaży znacznie się skraca. Twoje zespoły nie muszą osobno żonglować wieloma ruchomymi częściami. Zamiast tego usprawniasz ten proces i ułatwiasz wszystkim śledzenie potencjalnych klientów i klientów, których obecnie ma Twoja firma. Ułatwia to również obsługę tych konkretnych klientów, zapewniając odpowiednie i terminowe rozwiązywanie ich problemów. Nie gubią się w hałasie.

5. Lepsze, skuteczniejsze i wydajniejsze dopasowanie marketingu i sprzedaży

Zespoły marketingu i zespoły sprzedaży są bardziej skłonne i powinny współpracować, aby wspólnie osiągać cele i sprzedaż. Łącząc te podmioty, mogą one pracować nad ważnymi zadaniami jako zespół, a nie indywidualnie:

Zidentyfikuj konta, na które chcesz kierować reklamy

Twórz dostosowane/spersonalizowane kampanie marketingowe dla tych docelowych kont.

Wyrównywanie kont i przenoszenie ich w cyklu sprzedaży jako zespół